Pitanie beremennyh i kormyashhih zhenshhin.pdf

Pitanie beremennyh i kormyashhih zhenshhin PDF

V uchebnom posobii rassmotreny problemy fiziologicheskogo znacheniya pishhevyh veshhestv dlya beremennyh i kormyashhih zhenshhin, podrobno izucheno pitanie beremennyh zhenshhin bez patologij po trimestram, i ih raciony dlya povsednevnogo pitaniya, a takzhe razlichnye diety dlya razgruzochnyh dnej. Pitanie beremennyh pri nekotoryh vidah patologij v sootvetstvii s medicinskimi trebovaniyami. Nauchno obosnovany diety rozhenic i kormyashhih materej, sostavleny raciony pitaniya i menju dlya ezhednevnogo i ezhenedelnogo pitaniya.

HERUNTERLADEN

ONLINE LESEN

DATEIGRÖSSE 4.99 MB
ISBN 9783659868214
AUTOR Albina Varivoda, Nadezhda Smirnova, Marina Kovalenko
DATEINAME Pitanie beremennyh i kormyashhih zhenshhin.pdf
VERöFFENTLICHUNGSDATUM 03/03/2020

Ish-udhëheqësja e dialogut me Serbinë, Edita Tahiri, është e befasuar me përbërjen e Ekipit negociator. Ky ekip, sipas saj, përveç që është jo legjitim, nuk ka një përgatitje serioze dhe një platformë të qartë për dialogun. Tahiri, në një intervistë për KTV-në, ka thënë se duhet të gjendet një rrugë që në këtë ekip të … Iranianët goditen nga kriza e zhvlerësimit të valutës ... Çdo ditë, qindra iranianë ia mësyjnë rrugës Ferdowsi në Teheran për të blerë valuta të huaja. Por, tani qytetarët po i gjejnë shumicën e këmbimoreve të mbyllura dhe në hyrje të tyre po shkruan njoftimi “Nuk kemi dollarë amerikanë për të shitur”.